Aktualności

Wystartowała rekrutacja do 17. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”

     

Wystartowała rekrutacja do 17. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”. Konkurs wspiera działania osób starszych i promuje współpracę międzypokoleniową. 

W ramach tegorocznej rekrutacji poszukujemy animatorek/animatorów w wieku 60 lat lub starszych, którzy chcą samodzielnie lub w parach międzypokoleniowych tj. razem z drugą młodszą osobą (od 18 do 40 roku życia) zaangażować się w działania społeczne i odpowiedzieć na ważne społeczne wyzwania. W tym roku poszukujemy pomysłów na projekty, które m.in. zmniejszają napięcia międzygeneracyjne, przeciwdziałają samotności i izolacji osób starszych czy zapobiegają zmianom klimatycznym.

Jeśli masz pomysł na działanie, które odpowiada społecznym wyzwaniom, zgłoś się do nowej edycji konkursu „Seniorzy w akcji”! Jeśli wygrasz, weźmiesz udział w szkoleniach, skorzystasz z pomocy ekspertek/ekspertów i rozwiniesz swój pomysł na działanie społeczne. W czasie warsztatów przekształcisz swój pomysł w projekt, który zrealizujesz w swojej społeczności, otrzymując dotację na jego wykonanie.

 

Na uczestniczki i uczestników czekają:

1) dwa 3-dniowe warsztaty i konsultacje z ekspertkami i ekspertami, podczas których przyjrzymy się wyzwaniu, które dostrzegliście i przekujemy je w działania projektowe,

2) wsparcie doświadczonych tutorek i tutorów na każdym etapie realizacji działań,

3) rozwój kompetencji liderskich,

4) wymiana pomysłów i doświadczeń z innymi uczestniczkami i uczestnikami,

5) dotacja (w wysokości od 12 tys. do 17 tys. złotych) na realizację projektu.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasad realizacji konkursu? Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i harmonogramem konkursu „Seniorzy w akcji”.


Regulamin akcji
Harmonogram  

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury
na lata 2007-2013

Unia Europejska